Юка в саду

Юка в вашому саду – догляд та розмноження

Опис рослини

Юка - ефектна декоративна рослина, що прийшла в наші сади з Америки. У природних умовах Юка зустрічаються в субтропіках Центральної Америки і Мексики. Юка -багаторічна, деревоподібна рослина, яка налічує близько 40 видів. Стебло дерев'янисте, невисоке. Є види, у яких стебло відсутнє, над поверхнею землі підноситься тільки пучок листя. Листки великі, довгі, в кінці загострені, за формою нагадують мечі. Цвіте Юка красивими квітами білого або кремового відтінку, які нагадують дзвіночки, мають гарний аромат. Цвіте юка тільки в нічний час, а плодоносить тільки в умовах дикої природи. Справа в тому, що запилюють цю рослину особливий вид метеликів, який не водиться в помірному кліматі. Плід дерева являє собою м'ясисту ягоду.

Юка у Вашому саду - поради по догляду

Освітлення. Вибирайте тільки світлі і сонячні місця, адже на сонці ця рослина стає дуже декоративна. Звичайно, Юка може рости в тіні, але тоді вона навряд чи зацвіте, буде низькою, а листки набувають тьмяного відтінку.
Юка нитчата
Юка нитчата
Температура.  Дана квітка цілком здатна переносити наші зими. Для цього потрібно лише зв'язати листя рослини в пучок, що дозволить їй стійко перенести пориви вітру. Верхні листки можуть обмерзати, але всередині пучка вони добре зберігаються. Проте Юка вважається теплолюбною рослиною, тому все-таки рекомендуємо на зиму кущі вкривати (особливо в молодому віці). Можна вкрити кущі Юки сухим листям, а зверху - дерев'яним ящиком. Полив.  Юкка - рослина засухостійка, але не терпить перезволожених грунтів і близького стояння грунтових вод. Тому оптимальним для Юки буде помірний полив. Грунт.  Для Юки ідеально підійде піщаний грунт. Рослина також прекрасно росте на сухих ґрунтах, не слід забувати про необхідність постійного дренажу, так як застій води може призвести до її загибелі. Підживлення.  Удобрювати рослину необхідно в весняний період, коли вона знаходиться на стадії активного росту. Для прикорму використовуються будь-які комплексні мінеральні добрива.
Юкка - рослина засухостійка та теплолюбна
Юкка - рослина засухостійка та теплолюбна

Розмноження Юки

Розмноження рекомендується проводити навесні, а саме в березні. Якщо ви новачок в садовій справі, то вам підійдуть 2 методи розмноження Юки: діленням куща або бічними відростками. Розмноження шляхом ділення куща:  необхідно викопати рослину (це потрібно робити акуратно, щоб не завдати шкоди кореневій системі); відокремити від кореневища пагони і коріння; висадити на постійне місце. Розмноження бічними відростками:  зрізати відросток; видалити зайві листочки; зріз підсушити, присипати порошком з деревного вугілля; висадити живці в парник під скло.
Розмножувати Юку краще навесні
Розмножувати Юку краще навесні
Також Юка може вирости і з насіння.  Даний метод полягає в посадці надколотого насіння в легкий грунт. Саджанці необхідно тримати під плівкою в теплому місці. Для росту насіння грунт протягом 10 днів повинен бути зволоженим. Процес росту насіння займає приблизно місяць. Після того як з'являться листочки, саджанці можна розсадити в окремі контейнери.

Юка після цвітіння, обрізка

 Обрізка юки проводиться з метою омолодження рослини і отримання нових приростів. Щоб пробудити сплячі бічні нирки, ранньою весною, після сходу снігу, зрізають головний стебло, стимулюючи розвиток бічних почечек, з яких в подальшому будуть розвиватися нові розетки. Якщо необхідності в вирощуванні нових пагонів немає, рослина прекрасно перезимувало, видаляють тільки погані і сухе листя Юкка дуже декоративна, коли зростає в одне стебло. При належному догляді, висота квітконоса перевищує 1,5 м, кількість красивих великих квіток може досягати 250 штук на одній рослині. Перш ніж піддавати культуру стрижці, подумайте, чи так необхідно вдаватися до даної процедури. Зазвичай юку обрізають після цвітіння, видаляючи відцвілий стебло і погану листя. Щоб надати декоративність рослині, листочки обрізають в повному обсязі, відступаючи відстань 3-5 см від стовбура, так підстрижена юка не виглядатиме голою, стовбур як би буде в лусочках. Навіть взимку юка в снігу прикрашає сад, стаючи яскравим елементом в ландшафтному дизайні вашої ділянки.