Види і сорти нарцисів

Види і сорти садових нарцисів

Види і сорти нарцисів

Численні сорти нарцисів реєструє Королівське садівниче товариство. Всі садові форми нарцисів були об'єднані під загальною назвою Narcissus hybridus в 13 груп, при цьому 12 з них систематизує садові нарциси, а одна - природні форми і види такої квітки. Нижче буде подано короткий опис садових нарцисів.

Крупнокорончаті (Large-cupped)

Крупнокорончаті (Large-cupped) нарциси
Крупнокорончаті (Large-cupped) нарциси

Цей нарцис одиночний. Коронка у квіток може бути гофрованою або гладкою, її довжина становить трохи більше 1/3 частини від довжини пелюсток. Забарвлення може бути найрізноманітнішим, в деяких випадках коронку прикрашає обідок насиченого відтінку. Тривалість і терміни цвітіння, а також довжина квітконоса у різних сортів відрізняються.

Сорт Jeanine - окрас оцвітини сніжнобіла, а коронки - насичено-рожеві.

Дрібнокорончаті (Small-cupped) 

Дрібнокорончаті (Small-cupped) нарциси
Дрібнокорончаті (Small-cupped) нарциси

Даний нарцис так само одиночний. Довжина коронки не перевищує 1/3 частини довжини пелюсток. Середньої величини квітки з ніжним ароматом, як правило, пофарбовані в біло-кремовий колір. Цвітуть такі сорти пишно.

Дуже красивим сортом є Sabine Hay - не дуже велику квітку прикрашає оцвітина оранжевого кольору і насичено-червона коронка. Відрізняється пізнім цвітінням.

Трубчасті (Trumpet) 

Трубчасті (Trumpet) нарциси
Трубчасті (Trumpet) нарциси

Мають одну квітку на квітконосі, коронка трубчаста, її довжина приблизно дорівнює довжині пелюсток. Квіти мають білий або жовтий колір, одноколірні або двоколірні.

Махрові (Double) 

Махрові (Double) нарциси
Махрові (Double) нарциси

Дана група відрізняється високою декоративністю. На квітконосі у цих сортів може бути як одна квітка, так і кілька. Махровою може бути тільки коронка або вся квітка. Форма, забарвлення і величина квіток можуть бути різними.

Сорт Tahiti - даний сорт довгий час був в приватній колекції, а світ про нього дізнався порівняно недавно. Величина квітки близько 80-100 мм. Насичено-жовті частки оцвітини в серединці з'єднуються з гребінцями оранжево-червоною коронкою. Даний сорт відрізняється тим, що він поступово вигорає на сонці.

Жонкілієві (Jonquilla)

Жонкілієві (Jonquilla)
Жонкілієві (Jonquilla)

До групи зібрані сорти, створені селекціонерами з використанням видового нарциса Жонкілля. Цвітіння пізнє. Забарвлення листових пластин темно-зелене, а на одному квітконосі формується кілька квіток. Довжина коронки чашеобразної форми не перевищує 2/3 довжини оцвітини. На одному і тому ж місці без пересадки квітку можна вирощувати від 5 до 7 років.

Сорт Suzy - відрізняється середнім цвітінням. Оцвітина забарвлений в золотисто-жовтий колір, а коронка - в оранжево-червоний.

Тріандрус (Triandrus)

Вид нарцисів - тріандрус (Triandrus)
Вид нарцисів - тріандрус (Triandrus)

У цю групу входять низькорослі сорти, висота кущів у яких близько 0,25 метрів. На одному квітконосі формується 2-3 квітки з маленькою коронкою і трохи відігнутими пелюстками.

Сорт Ice Wings - ефектна квітка має дуже велику коронку і пелюстки сніжно-білого забарвлення. Цвітіння тривале.

Багатоквіткові, або тацетовидні (Tazetta, Bunch-flowered)

Тацетовидні (Tazetta, Bunch-flowered) нарциси
Тацетовидні (Tazetta, Bunch-flowered) нарциси

Сорти цієї групи є морозостійкими. На квітконіжці формується гроновидні суцвіття, до складу якого входить 2-20 запашних квіток. Форма часткою оцвітини округла, коронка не дуже велика. Забарвлення листя темно-зелене.

Сорт Hugh Town - у жовтої квітки є ефектна помаранчева коронка витонченої форми.

Поетичні (Poeticus)

Поетичні (Poeticus) нарциси
Поетичні (Poeticus) нарциси

На квітконосі формується всього одна біла квітка, коронка у неї невелика (приблизно 1/3 довжини оцвітини) і яскрава. Оцвітини пофарбовані в молочно-білий відтінок. Цибулини дуже маленькі. Величина, термін цвітіння і форма повністю залежать від сорту.

Сорт Actaea - квітка досконалої форми має коронку жовтого кольору з зеленими очима і червоним обідком.

Бульбокодіум гібриди (Bulbocodium Hybrids)

Бульбокодіум гібриди (Bulbocodium Hybrids) нарциси
Бульбокодіум гібриди (Bulbocodium Hybrids) нарциси

До цієї групи входять нарциси з маленькими дзвонові квітками. На сьогоднішній день австралійські селекціонери зайняті виведенням нових сортів. Трапляються сорти з білими квітками.