Цвіль в квітковому горщику

Цвіль у квітковому горщику

Цвіль у квітковому горщику

Поява цвілі в квітковому горщику явище нерідке і неприємне. Сама по собі цвіль не є небезпечною для кімнатної рослини, але це перший сигнал про те, що в догляді за ним допущені помилки і слід побоюватися появи більш серйозних неприємностей.

Часто коли з'являється цвіль у квітковому горщику виникають проблеми з навалою квіткової мушки, потім розвиваються більш серйозні і небезпечні грибкові захворювання. Тому, якщо в горщику з рослиною з'явилася цвіль, слід негайно виявити причину і усунути її поки не пізно.

Причини появи білого нальоту в квітковому горщику

Неправильний, надмірний полив найбільш часта причина утворення цвілі. Якщо земля в горщику сира, заболочена, це служить причиною багатьох бід для рослини.

Відсутність дренажу або неправильна його організація. Відтік зайвої вологи в цьому випадку блокується, і якщо ви навіть будете намагатися дотримуватися всіх правил поливу, волога неминуче буде накопичуватися в грунті.

Білий наліт у вазоні
Білий наліт у вазоні

Низька температура та висока вологість повітря в кімнаті, де утримується рослина в своєму поєднанні, неминуче призведе до появи цвілі в квітковому горщику, а то і більш серйозних проблем. Якщо рослина в зимовий період знаходиться в стані спокою і їй рекомендовано утримання в прохолоднішому місці, то і частота поливів повинна відповідати температурі.

Кислий грунт. Цвіль у квітковому горщику найбільш активно росте саме на кислому грунті. А якщо грунт ще й важкий, погано пропускає вологу і повітря, то ймовірність того, що цвіль з'явиться, багаторазово збільшується.

Боротьба з цвіллю в квітковому горщику

Щоб усунути цвіль просто очистити її з поверхні землі недостатньо. Незабаром вона з'явиться знову.

Отже, перш за все, треба виявити причину, по якій вона з'явилася і негайно усунути її. Змінити землю на свіжу. Але якщо це зробити важко, наприклад - горщик дуже великий, рослина цвіте або плодоносить, то можна просто зняти верхній шар грунту і підсипати свіжої землі. Чим більше ви його знімете, тим краще.

Після цього землю треба полити 2% розчином фундазолу. Можна використовувати і будь-який інший фунгіцид, але зробити це треба обов'язково. Можна обприскати і наземну частину рослини, особливо, якщо з'явилися ознаки її пошкодження.

Ще одним способом боротьби з цвіллю в горщику є обробка ураженої ділянки розчином марганцівки. Проводити цю процедуру дозволяється один раз на місяць при умові, що сама рослина, яка знаходиться в горщику - здорова.

Рекомендовано використовувати і такий спосіб: розріжте зубчик часнику на пару частин, розкладіть в горщику, ближче до рослини, полийте звичайною водою і дайте грунту просохнути. Після повного висихання, залишки часнику потрібно вийняти з горщика.

Боротьба з білою цвіллю у квітковому горщику
Боротьба з білою цвіллю у квітковому горщику

Якщо інфекційний грибок оселився на стінках квіткового горщика, його рекомендовано очистити за допомогою господарського мила і щітки.

Профілактика появи цвілі у вазоні

При планових пересадках рослин не забувайте про створення якісного дренажу. У саму ж землю для пересадки, навіть якщо ви використовуєте готову суміш, обов'язково додайте деревне вугілля або кілька таблеток активованого вугілля.

При пересадках використовуйте тільки ту землю, яка рекомендується саме пересаджуваним рослинам. Після пересадки, на поверхню грунту насипте невеликий шар вермикуліту. Це і вологість зберігає, і не дозволить з'явитися цвілі в горщику.

Рекомендовано використовувати вугілля. Активоване вугілля допоможе позбутися від жовтої цвілі. Його поміщають в землю під час висадки рослини. Можна додати в грунт і мох сфагнуму.

Потрібно пам'ятати, що рекомендовано використовувати очищену воду з фільтра. Можна воду відстояти пару днів в банці. Жорстку воду можна пом’якшити за допомогою торфу. Поливати кімнатні рослини ви також можете за допомогою лимонного соку і кислоти. На склянку води візьміть маленьку ложку лимонного соку і дрібку лимонної кислоти.

Візьміть до уваги, що землю потрібно регулярно розпушувати, стежити за вологістю і температурою повітря в приміщенні.