Сучасна класика в дизайні інтер'єру

Сучасний класичний стиль в дизайні інтер’єру

Класичний стиль формувався у XVI-XVIII століттях – епоху палацової розкоші. В основу лягли елементи класицизму, бароко, рококо та ампіру. Сучасний класичний інтер'єр поєднує загальноприйняті канони, відрізняється строгістю, елегантністю, а головне, функціональністю, він набагато зручніший для сучасного життя.

Стиль Класицизм затребуваний і в наш час високих технологій. Елегантний та респектабельний класичний дизайн формує стабільний образ успіху та процвітання. Сьогоднішня версія класицизму, яка в основному і застосовується в інтер'єрах сучасного житла, все ж таки відрізняється від традиційного. Це природно, адже спочатку цей стиль був призначений для королівських палаців та особняків знаті. Нинішня версія класицизму вирішує більш утилітарні завдання, хоч і зберігає свою початкову ідею.

Сучасна класика в інтер'єрі спальні

Щоб відтворити класику в інтер'єрі сучасного будинку чи квартири, важливо пам'ятати про основні характеристики цього архітектурного стилю:

  • Симетрія і строгі геометричні форми. На відміну від сучасних стилів, в класиці немає функціонального зонування меблями. Частини інтер'єру розташовуються попарно, відслідковується чітка геометрія ліній.
  • Координаційний центр композиції. Класичний інтер'єр має на увазі наявність центру композиції із симетрією щодо головної осі. Його положення залежить від розмірів приміщення: при невеликій площі він розміщується біля однієї зі стін або в центрі об'єму — якщо кімната простора.
  • Присутність сфери та півсфер. У класиці обов'язково присутні квадратні та прямокутні форми, але не варто забувати про сферу. Справжній класичний інтер'єр неможливо уявити без арок, напівкруглих вигинів верху віконних отворів, колон.
  • Любов до натуральних матеріалів. Для створення справжнього класичного інтер'єру треба забути про застосування ДСП, ДВП, МДФ та пластику. В оздобленні повинні бути деревина, камінь, мармур, можливе використання благородних металів. На підлозі має бути паркет високої якості. Як декоративне оформлення купуються розкішні штори, люстри з кришталевими підвісками, дорогі натуральні килими.
  • Благородна кольорова гамма. Все оформлення виконується в одній кольоровійй гаммі. Палітра класицизму обов'язково включає багаті відтінки натуральної деревини, кремовий, бурштиновий, колір кави. Як акценти застосовують червоний, пурпурний, насичений зелений і сині кольори. Ефект розкоші досягається використанням позолоти, бронзи, порцеляни та кришталю.
  • Декілька джерел світла. Великі вікна з порт'єрами - природні джерела світла. В якості штучного освітлення використовують велику люстру з кришталю або скла, розташовану над координаційним центром, а торшери чи настінні світильники розташовують симетрично по бокам.
  • Класицизм допускає досить виражене декорування. Але, незважаючи на те, що стелю, найчастіше, прикрашають гіпсовою ліпниною, меблі – вишуканим різьбленням, а оббивку – складні візерунки, важливо не перестаратися і не перевантажити обстановку «прикрасами». Дзеркала, порцелянові вази і статуетки, каміни, картини в великих ажурних рамах - основні деталі декору.
Сучасна класика в дизайні вітальні