Стінові панелі в сучасному дизайні інтер'єру

Які стінові панелі актуальні в сучасному інтер’єрі

Стінові панелі – готовий фінішний оздоблюваний будівельний матеріал для стін, який використовують для декорування приміщення.

Види стінових панелей за розмірами:

 • Реєчні. Такі стінові панелі застосовуються для будь-яких приміщень, крім, мабуть, дитячих. Довжина планок коливається від 24 до 36 м, ширина від 12,5 до 30 см товщина планок 8-17 мм. Вони можуть бути білими чи кольоровими, імітувати різні породи дерева. Незамінні для приміщень з невеликою площею та безліччю кутів. Рейковими панелями легко закриваються внутрішні кути та зовнішні. Кріплять за допомогою цвяхів, саморізів, клямерів (металевих пластинок з отворами) на решетування або прямо на стіну, якщо вона рівна. Між собою з’єднують замком “шип – паз”.

 • Листові. Цей вид відрізняється великими розмірами. Зате дозволяє швидко змонтувати стінові панелі на великій площі. Листи 122х244 см і товщиною 3 – 6 мм виготовляють із багатошарових ДВП з різноманітним просоченням або з ПВХ. Часто імітують камінь, дерево та кріпляться до стіни за допомогою клею.

 • Плиточні. Модульні плитки різного розміру квадратної чи прямокутної форми. Більша сторона рідко перевищує 1 м. Товщина: 3-5 мм. Сполучаються між собою замковим способом. Монтуються на решетування. Підходять для величезних кімнат. Чудово імітують текстуру деревини, натуральний камінь, додають стінам рельєфності, об’єму.

Реєчні стінові панелі

Види стінових панелей по матеріалам, з яких виготовлені:

 • Дерев’яні – екологічні, безпечні і легкі. Складаються з двох шарів: лицьового з красивим рисунком цінних пород деревини і базового з трісок хвойних порід.

 • МДФ – покращений варіант ДСП. Не піддаються деформації і безпечні для жилих приміщень. Можна шпонувати деревом з будь-якою текстурою.

 • ДВП і ДСП – недорогий, але і не самий якісний і безпечний матеріал. Створює чудову тепло- і звукоізоляцію, але піддається деформаціям.

 • ПВХ – відрізняється різноманітністю кольорів і декоративного оформлення. Волого-, пожежостійкі, довговічні. Ідеальний варіант для вологих кімнат.

 • М’які стінові панелі (з тканини). Мають широке застосування: для узголів’я ліжка; -декорування стін у вітальні (у поєднанні з дзеркалами та дерев’яними вставками); -оформлення ніш; -зонування приміщення; -можливість інтегрування м’якої панелі у двері прихованого монтажу; -декорування стін у дитячій кімнаті.

М’які стінові панелі

3D-панелі

Цей вид обробки сьогодні на піку популярності. Об’ємна мозаїка створена з різних матеріалів дозволяє надати приміщенню вишуканості. При цьому матеріали виготовлення стінових панелей можуть бути абсолютно натуральними, вони не викликають алергії, легко миються і надовго зберігають первозданний вигляд.

Ваш ремонт і через кілька років виглядатиме свіжим та акуратним. Відмінно виглядають у спальні та у вітальні, створять об’ємну казку в кімнаті Вашої дитини. Не деформуються і не бояться вологи. Легко монтуються, можна вибрати оздоблення у відповідній ціновій категорії. Добре вписуються в будь-яке приміщення, з їх допомогою створюються різноманітні інтер’єрні стилі.

3Д плити з рельєфними візерунками, фактурою, ідеальні для втілення креативних ідей та дизайнів. Особливо вражаюче виглядають, якщо встановити додатково точкове підсвічування.

Виготовляються із дерева, ПВХ, МДФ, ДСП, гіпсу.

3D-панелі

Переваги та недоліки обробки стіновими панелями

Оздоблення стін стіновими панелями має кілька переваг, на які варто звернути увагу, плануючи ремонт:

 • легко та швидко монтуються;
 • немає необхідності в дорогому вирівнюванні стін, штукатурці, трудомісткому виведенні кутів, приховують усі проблеми стін;
 • довговічні та прості в експлуатації;
 • дають повний простір для фантазії та несподіваних дизайнерських рішень;
 • підвищують тепло та звукоізоляцію в приміщенні;
 • легко миються;
 • під ними чудово ховаються кабелі, яких багато у наших будинках.

Недолік всього один, при їх монтажі на лати зменшується площа кімнати. Якщо у великих приміщеннях це не помітно, то для кімнат з маленькою площею може стати проблемою.