Стінові панелі – готовий фінішний оздоблюваний будівельний матеріал для стін, який використовують для декорування приміщення.
Зміст
Види стінових панелей за розмірами:
-
Реєчні. Такі стінові панелі застосовуються для будь-яких приміщень, крім, мабуть, дитячих. Довжина планок коливається від 24 до 36 м, ширина від 12,5 до 30 см товщина планок 8-17 мм. Вони можуть бути білими чи кольоровими, імітувати різні породи дерева. Незамінні для приміщень з невеликою площею та безліччю кутів. Рейковими панелями легко закриваються внутрішні кути та зовнішні. Кріплять за допомогою цвяхів, саморізів, клямерів (металевих пластинок з отворами) на решетування або прямо на стіну, якщо вона рівна. Між собою з’єднують замком “шип – паз”.
-
Листові. Цей вид відрізняється великими розмірами. Зате дозволяє швидко змонтувати стінові панелі на великій площі. Листи 122х244 см і товщиною 3 – 6 мм виготовляють із багатошарових ДВП з різноманітним просоченням або з ПВХ. Часто імітують камінь, дерево та кріпляться до стіни за допомогою клею.
-
Плиточні. Модульні плитки різного розміру квадратної чи прямокутної форми. Більша сторона рідко перевищує 1 м. Товщина: 3-5 мм. Сполучаються між собою замковим способом. Монтуються на решетування. Підходять для величезних кімнат. Чудово імітують текстуру деревини, натуральний камінь, додають стінам рельєфності, об’єму.

Види стінових панелей по матеріалам, з яких виготовлені:
-
Дерев’яні – екологічні, безпечні і легкі. Складаються з двох шарів: лицьового з красивим рисунком цінних пород деревини і базового з трісок хвойних порід.
-
МДФ – покращений варіант ДСП. Не піддаються деформації і безпечні для жилих приміщень. Можна шпонувати деревом з будь-якою текстурою.
-
ДВП і ДСП – недорогий, але і не самий якісний і безпечний матеріал. Створює чудову тепло- і звукоізоляцію, але піддається деформаціям.
-
ПВХ – відрізняється різноманітністю кольорів і декоративного оформлення. Волого-, пожежостійкі, довговічні. Ідеальний варіант для вологих кімнат.
-
М’які стінові панелі (з тканини). Мають широке застосування: для узголів’я ліжка; -декорування стін у вітальні (у поєднанні з дзеркалами та дерев’яними вставками); -оформлення ніш; -зонування приміщення; -можливість інтегрування м’якої панелі у двері прихованого монтажу; -декорування стін у дитячій кімнаті.

3D-панелі
Цей вид обробки сьогодні на піку популярності. Об’ємна мозаїка створена з різних матеріалів дозволяє надати приміщенню вишуканості. При цьому матеріали виготовлення стінових панелей можуть бути абсолютно натуральними, вони не викликають алергії, легко миються і надовго зберігають первозданний вигляд.
Ваш ремонт і через кілька років виглядатиме свіжим та акуратним. Відмінно виглядають у спальні та у вітальні, створять об’ємну казку в кімнаті Вашої дитини. Не деформуються і не бояться вологи. Легко монтуються, можна вибрати оздоблення у відповідній ціновій категорії. Добре вписуються в будь-яке приміщення, з їх допомогою створюються різноманітні інтер’єрні стилі.
3Д плити з рельєфними візерунками, фактурою, ідеальні для втілення креативних ідей та дизайнів. Особливо вражаюче виглядають, якщо встановити додатково точкове підсвічування.
Виготовляються із дерева, ПВХ, МДФ, ДСП, гіпсу.

Переваги та недоліки обробки стіновими панелями
Оздоблення стін стіновими панелями має кілька переваг, на які варто звернути увагу, плануючи ремонт:
- легко та швидко монтуються;
- немає необхідності в дорогому вирівнюванні стін, штукатурці, трудомісткому виведенні кутів, приховують усі проблеми стін;
- довговічні та прості в експлуатації;
- дають повний простір для фантазії та несподіваних дизайнерських рішень;
- підвищують тепло та звукоізоляцію в приміщенні;
- легко миються;
- під ними чудово ховаються кабелі, яких багато у наших будинках.
Недолік всього один, при їх монтажі на лати зменшується площа кімнати. Якщо у великих приміщеннях це не помітно, то для кімнат з маленькою площею може стати проблемою.