Ребуція rebutia_perplexa

Ребуція

Опис

Ребуція (Rebutia) або айлостера - привертає погляди любителів рослин чарівним видом прекрасно квітучого кулястого кактуса покритого колючками. Трохи більше 40 видів рослин об'єднують рід ребуцій. Дана рослина відноситься до сімейства Кактусові, рід - стеблові сукуленти.

Представники даного роду в природі поширені на південному заході Південної Америки, а в більш холодних країнах вирощуються в якості кімнатної рослини.

Рослина має потовщене, довге кореневище і округлі м'ясисті стебла. На верхівці кулястого стебла є невелике заглиблення. Невисокі ребра розташовуються спіралевидно, вони складаються з невеликих горбків.

Колючки у ребуції короткі та жорсткі. Вони пофарбовані в сріблястий або жовтуватий кольори.

Квітки утворюються з нижніх ареол з боків або на підставі стебла. Квітка має подовжену трубку з зрощених глянцевих пелюсток. Діаметр дзвіночка не перевищує 2,5 см. Пелюстки можуть бути пофарбовані в кремовий, рожевий, пурпурний або червоний кольори. Серцевина покрита довгими жовтими тичинками.

Перший раз ребуції починають цвісти на 2-й рік життя. Як правило, всі квітки розкриваються в один і той же час.Коли цвітіння закінчується, то з'являються плоди (овальні ягідки), які мають блідо-зелене забарвлення.

Кімнатні види ребуції

Ребуція крихітна (Мінускул) Rebutia minuscula - з кулястим світло-зеленим стеблом, приплюснутим зверху, близько 5 см в діаметрі. Ребер 16-20, з невеликими, але добре вираженими горбками. У кожному ореолі до 30 білуватих тонких колючок, довжиною 2-3 мм. Квітка яскраво-червона, близько 4 см в діаметрі.

Ребуція крихітна (Мінускул) Rebutia minuscula
Ребуція крихітна (Мінускул) Rebutia minuscula

Ребуція Крайнца (Rebutia krainziana) - дуже оригінальний вид ребуцій. Росте одиночним великим кулястим темно-зеленим стеблом. Точки-горбки і зростаючі з них колючки білого або сріблястого відтінку покривають поверхню кактуса. Квіти яскраво-червоні або білі з закрученими пелюстками, зазвичай, облюбовують одну сторону стебла. Цей різновид ребуцій потрібно притіняти від яскравих сонячних променів.

Ребуція Крайнца (Rebutia krainziana)
Ребуція Крайнца (Rebutia krainziana)

Ребуція стареча (Rebutia senilis) - має стебло діаметром до 7 сантиметрів. На його поверхні знаходиться величезна кількість радіальних колючок, що мають сріблясте забарвлення. Квітки забарвлені в насичено-червоний колір, а зів у них білуватий.

Ребуція стареча (Rebutia senilis)
Ребуція стареча (Rebutia senilis)

Ребуція сонячна (Rebutia heliosa) - це абсолютно незвичайна за формою і красою ребуція, характерна тим, що її стебла сильно гілкуються, утворюють неймовірні розростання, схожі на корали. Кожне стебло кактуса кулясте, близько 2,5-3 см в діаметрі. Безліч ребер - близько 35-40, маленькі овальні ореоли до 1 мм. Радіальних колючок 24-26, вони сріблясті, не більше 1 мм, майже повністю приховують саме стебло. Центральних колючок немає. Цвіте яскравими помаранчевими або оранжево-червоними квітками близько 4 см в діаметрі і 5 см завдовжки.

Ребуція сонячна (Rebutia heliosa)
Ребуція сонячна (Rebutia heliosa)

Ребуція мишка (Rebutia muscula) - має невелике до чотирьох сантиметрів в діаметрі стебло, яке покрите білосніжними, м'якими, тонкими і дуже густими колючками. Красиво цвіте помаранчевими трубчастими квіточками. Віддає перевагу рости на південних вікнах, сонячних балконах, світлих літніх парниках.

Ребуція мишка (Rebutia muscula)
Ребуція мишка (Rebutia muscula)

Ребуція альбіфлора (Rebutia albiflora) або білоквіткова - утворює щільну куртину з безлічі білястих кульок. Крихітні стебла густо вкриті білястим ворсом. Великі квіти діаметром близько 4 см перевищують розміри стебла. Пелюстки кремові з рожевими краями.

Ребуція альбіфлора (Rebutia albiflora) або білоквіткова
Ребуція альбіфлора (Rebutia albiflora) або білоквіткова

Поради по догляду

Освітлення.Рекомендується для даної рослини вибирати добре освітлене місце, але при цьому не допускати попадання прямих променів сонця.

Температура. Ребуція росте високо в горах, тому пристосована до температурних перепадів і похолодань. Вона може нормально рости в діапазоні від +5 ° C до +25 ° C.

Полив. Поки рослина цвіте, її потрібно поливати систематично і помірно, при цьому стежте за тим, щоб не відбулося пересушування грунту. У вересні-жовтні рослину не поливають взагалі. А в зимовий період полив повинен бути мізерним.

Вологість повітря.  Ребуції стійкі до сухого повітря, як і всі інші кактуси, але добре реагують на обприскування повітря навесні і влітку навколо них з дуже дрібного пульверизатора, в ранкові години.

Грунт.  Грунт для ребуції повинен складатися з дернової землі, торфу і річкового піску взяті в співвідношенні 2: 1: 1. Також грунт для них повинен обов'язково містити гравій або гранітну крихту.

Підживлення. У квітні-серпні полив поєднують з підкормками. Використовують спеціальне добриво для сукулентів з мінімальним вмістом азоту.

Пересадка. Пересаджують ребуції щорічно або за потребою, коли коріння занадто розростається, або колонія кактусів (разом з дітками) починає вивалюватися за межі горщика, але не рідше, ніж раз на два роки. Так як більшість ребуцій добре гілкується, то горщик для них має бути широким, але не глибоким, а на дні великі отвори для стоку води. Пересаджуйте молоді рослини щорічно, старі через рік.

Як розмножується ребуція

Ребуція легко розмножується насінням. Дозрілі плоди у ребуції тріскаються, а з них при цьому на поверхню грунту висипається безліч дрібненького насіння. Вони легко проростають, при цьому щільно оточують материнську рослину. Рослинки, що підросли слід пересадити в окремі горщики.

Розмножувати ребуцію можна діленням куща та насінням
Розмножувати ребуцію можна діленням куща та насінням

Можна розмножити ребуцію, поділивши дорослий кущ.

Проблеми при вирощуванні ребуції

Основна проблема вирощування ребуцій - це враження кліщем. Цей частий шкідник за короткий час може спотворити і погубити невибагливі кактуси. В якості профілактики регулярно оглядайте рослини, при підозрі протирайте ребуцію пензликом, змоченим в медичному спирті, а при перших ознаках шкідника - сріблястої плівки або нальоту на стеблі обробляйте акарицидами.

Друга проблема - надмірний полив. Ребуції дуже вразливі до кореневої гнилі, тому грунт для них повинен обов'язково містити гравій або гранітну крихту - ці компоненти не дозволяють грунті ущільнюватися і надовго затримувати воду. Ніколи не заглиблюйте кореневу шийку ребуції в субстрат - кріпити тіло кактуса повинен тільки верхній дренаж з камінчиків.

Навесні на яскравому сонці з незвички стебла кактуса можуть почервоніти - потрібно просто притінити москітною сіткою в перший сонячний тиждень, в цілому ребуції дуже світлолюбні.