Зміст
Опис
Ребуція (Rebutia) або айлостера - привертає погляди любителів рослин чарівним видом прекрасно квітучого кулястого кактуса покритого колючками. Трохи більше 40 видів рослин об'єднують рід ребуцій. Дана рослина відноситься до сімейства Кактусові, рід - стеблові сукуленти.
Представники даного роду в природі поширені на південному заході Південної Америки, а в більш холодних країнах вирощуються в якості кімнатної рослини.
Рослина має потовщене, довге кореневище і округлі м'ясисті стебла. На верхівці кулястого стебла є невелике заглиблення. Невисокі ребра розташовуються спіралевидно, вони складаються з невеликих горбків.
Колючки у ребуції короткі та жорсткі. Вони пофарбовані в сріблястий або жовтуватий кольори.
Квітки утворюються з нижніх ареол з боків або на підставі стебла. Квітка має подовжену трубку з зрощених глянцевих пелюсток. Діаметр дзвіночка не перевищує 2,5 см. Пелюстки можуть бути пофарбовані в кремовий, рожевий, пурпурний або червоний кольори. Серцевина покрита довгими жовтими тичинками.
Перший раз ребуції починають цвісти на 2-й рік життя. Як правило, всі квітки розкриваються в один і той же час.Коли цвітіння закінчується, то з'являються плоди (овальні ягідки), які мають блідо-зелене забарвлення.
Кімнатні види ребуції
Ребуція крихітна (Мінускул) Rebutia minuscula - з кулястим світло-зеленим стеблом, приплюснутим зверху, близько 5 см в діаметрі. Ребер 16-20, з невеликими, але добре вираженими горбками. У кожному ореолі до 30 білуватих тонких колючок, довжиною 2-3 мм. Квітка яскраво-червона, близько 4 см в діаметрі.

Ребуція Крайнца (Rebutia krainziana) - дуже оригінальний вид ребуцій. Росте одиночним великим кулястим темно-зеленим стеблом. Точки-горбки і зростаючі з них колючки білого або сріблястого відтінку покривають поверхню кактуса. Квіти яскраво-червоні або білі з закрученими пелюстками, зазвичай, облюбовують одну сторону стебла. Цей різновид ребуцій потрібно притіняти від яскравих сонячних променів.

Ребуція стареча (Rebutia senilis) - має стебло діаметром до 7 сантиметрів. На його поверхні знаходиться величезна кількість радіальних колючок, що мають сріблясте забарвлення. Квітки забарвлені в насичено-червоний колір, а зів у них білуватий.

Ребуція сонячна (Rebutia heliosa) - це абсолютно незвичайна за формою і красою ребуція, характерна тим, що її стебла сильно гілкуються, утворюють неймовірні розростання, схожі на корали. Кожне стебло кактуса кулясте, близько 2,5-3 см в діаметрі. Безліч ребер - близько 35-40, маленькі овальні ореоли до 1 мм. Радіальних колючок 24-26, вони сріблясті, не більше 1 мм, майже повністю приховують саме стебло. Центральних колючок немає. Цвіте яскравими помаранчевими або оранжево-червоними квітками близько 4 см в діаметрі і 5 см завдовжки.

Ребуція мишка (Rebutia muscula) - має невелике до чотирьох сантиметрів в діаметрі стебло, яке покрите білосніжними, м'якими, тонкими і дуже густими колючками. Красиво цвіте помаранчевими трубчастими квіточками. Віддає перевагу рости на південних вікнах, сонячних балконах, світлих літніх парниках.

Ребуція альбіфлора (Rebutia albiflora) або білоквіткова - утворює щільну куртину з безлічі білястих кульок. Крихітні стебла густо вкриті білястим ворсом. Великі квіти діаметром близько 4 см перевищують розміри стебла. Пелюстки кремові з рожевими краями.

Поради по догляду
Освітлення.Рекомендується для даної рослини вибирати добре освітлене місце, але при цьому не допускати попадання прямих променів сонця.
Температура. Ребуція росте високо в горах, тому пристосована до температурних перепадів і похолодань. Вона може нормально рости в діапазоні від +5 ° C до +25 ° C.
Полив. Поки рослина цвіте, її потрібно поливати систематично і помірно, при цьому стежте за тим, щоб не відбулося пересушування грунту. У вересні-жовтні рослину не поливають взагалі. А в зимовий період полив повинен бути мізерним.
Вологість повітря. Ребуції стійкі до сухого повітря, як і всі інші кактуси, але добре реагують на обприскування повітря навесні і влітку навколо них з дуже дрібного пульверизатора, в ранкові години.
Грунт. Грунт для ребуції повинен складатися з дернової землі, торфу і річкового піску взяті в співвідношенні 2: 1: 1. Також грунт для них повинен обов'язково містити гравій або гранітну крихту.
Підживлення. У квітні-серпні полив поєднують з підкормками. Використовують спеціальне добриво для сукулентів з мінімальним вмістом азоту.
Пересадка. Пересаджують ребуції щорічно або за потребою, коли коріння занадто розростається, або колонія кактусів (разом з дітками) починає вивалюватися за межі горщика, але не рідше, ніж раз на два роки. Так як більшість ребуцій добре гілкується, то горщик для них має бути широким, але не глибоким, а на дні великі отвори для стоку води. Пересаджуйте молоді рослини щорічно, старі через рік.
Як розмножується ребуція
Ребуція легко розмножується насінням. Дозрілі плоди у ребуції тріскаються, а з них при цьому на поверхню грунту висипається безліч дрібненького насіння. Вони легко проростають, при цьому щільно оточують материнську рослину. Рослинки, що підросли слід пересадити в окремі горщики.

Можна розмножити ребуцію, поділивши дорослий кущ.
Проблеми при вирощуванні ребуції
Основна проблема вирощування ребуцій - це враження кліщем. Цей частий шкідник за короткий час може спотворити і погубити невибагливі кактуси. В якості профілактики регулярно оглядайте рослини, при підозрі протирайте ребуцію пензликом, змоченим в медичному спирті, а при перших ознаках шкідника - сріблястої плівки або нальоту на стеблі обробляйте акарицидами.
Друга проблема - надмірний полив. Ребуції дуже вразливі до кореневої гнилі, тому грунт для них повинен обов'язково містити гравій або гранітну крихту - ці компоненти не дозволяють грунті ущільнюватися і надовго затримувати воду. Ніколи не заглиблюйте кореневу шийку ребуції в субстрат - кріпити тіло кактуса повинен тільки верхній дренаж з камінчиків.
Навесні на яскравому сонці з незвички стебла кактуса можуть почервоніти - потрібно просто притінити москітною сіткою в перший сонячний тиждень, в цілому ребуції дуже світлолюбні.