Переваги і недоліки ламінату

Переваги і недоліки ламінату

Особливості ламінату

До того як прийняти рішення про покупку ламінату, важливо розглянути його плюси і мінуси, згідно приміщення, способу життя, міцності від яких залежить довговічність підлогового покриття.

Структура ламінату

Ламінат має багатошарову структуру, що випливає з самої назви (в перекладі з латині - «слоїстий»).

  • Верхній шар - захисне покриття з меламінових смол, що дає стійкість до механічних впливів і тривалих навантажень.
  • Декоративний шар - спеціально оброблений папір, який імітує різні види натурального дерева або інші дизайнерські рішення.
  • Картон - просочений смолою крафт-папір (на нього приклеєний пластик з малюнком).
  • Основний шар - HDF плита (деревно-волокниста плита високої щільності). В основному виробниками використовуються вологостійкі HDF плити для перешкоди набухання панелей в замковому з'єднанні при попаданні вологи між швами.
  • Стабілізуючий шар призначений для стабілізації геометричних параметрів всієї плити.

Переваги ламінату

Структура дошки тверда.

Смоли витримують точковий і динамічний тиск від прохідної активності, пересування меблів, падіння гострих предметів, температурні перепади. На натуральному паркеті ці дії позначаться не кращим чином: деревина м'яка - на дошках легко залишаються сліди від каблуків, ніжок диванів, сліди кігтів.

Стабілізуючий шар не дасть дошці ламінату «поїхати». Вся структура залишиться на місці, навіть при збільшеному тиску або перепаді температур. Натуральна дошка реагує на зайву вологість або сухість набуханням і розтріскуванням - відповідно.

Штучне походження структури не дасть дошці згнити в разі потрапляння вологи під покриття. Вогнища цвілі нерідкі, але на ламель впливу вони не роблять. Якщо трапилася неприємність, то підлогу розбирають, очищають основу від спор, просочують антисептиками і збирають заново. Важливо врахувати, що таке, можливо, тільки при невеликих протіканнях. Інакше шар ДВП здатний вібрати в себе вологу і віжповідно розбухне.

Покриття відмінно переносить високі температури. Ламінат не вимагає повторних циклювань і поліровок, що властиво паркетній дошці, його достатньо протирати вологою ганчіркою.

Довговічність матеріалу. При грамотному укладанні, ламінована підлога служить більше 10 років.

Оптимальні ціни на даний вид продукту. Вартість покриття значно нижче вартості паркетної дошки.

На відміну від лінолеуму, не вимагає спеціальних додаткових підкладок. Екологічність цього покриття можна віднести як до плюсів, так і мінусів. У своєму складі він має синтетичні матеріали, в яких присутні смоли фенолу і формальдегіду, шкідливі для здоров'я людини.

Тому, за шкідливістю шаруватий пластик поступається паркету, але є безпечніше лінолеуму та інших покриттів для підлоги. Однак ламінат високого класу має мінімальні включення шкідливих речовин, і прирівнюється в даному критерії до дерев'яного покриття. Відповідно, ціна його буде на порядок вище.


Недоліки ламінату

Навантаження на поверхню. Варто враховувати, що ламінат підрозділяється на кілька класів допустимого на нього навантаження. Експлуатаційні якості цього покриття 21, 22, 23 класів підходять для укладання в квартирах. 21 - низький рівень навантаження, допускається укладання в спальні, коморі або кабінеті. 22 - середній рівень навантаження, для укладання в дитячій кімнаті або вітальні. 23 - високий рівень навантаження, витримає випробування в передпокої, їдальні або кухні. Зниження вартості і терміну служби на цей продукт залежить від зменшення класу міцності. Звертаємо увагу, що найкраще купувати таке підлогове покриття з запасом міцності для впевненості в збільшенні терміну його служби.

Вимоги до поверхні, на яку буде покладено підлогу. Шар повинен бути сухим і міцним і грамотно підготовлений, неприпустимо наявність перепадів поверхні більше 3 мм на 1 м2.

Низька вологостійкість. Через надмірне потрапляння вологи між стиками панелей ламінат може розкришитися або потріскатися. Тому при укладанні бажано обробити місця з'єднань водозахисним розчином. Для укладання на кухні це не найкращий варіант для вибору, але якщо Ви все-таки мрієте саме про нього, то вибирайте клейовий. Він підходить для більш вологих приміщень.

Пузиріння і здуття ламінату. Проблема може виникнути при порушенні технології укладання підлогового покриття "плаваючим" методом.

Економія. Заощадити вийде тільки на дешевому і неякісному ламінаті. Якщо ж Ви надасте перевагу покриттю більш високого класу, то ціна його буде порівнянна з вартістю паркетної дошки.