Еко-стиль в інтер'єрі

Еко-стиль в інтер’єрі

Особливості еко-стилю в інтер'єрі

Еко стиль в інтер'єрі ґрунтується на дизайні сучасних стилів, передбачає ефективне використання натуральних поверхонь.

Зовні інтер'єр еко-квартири створює враження природності і легкості. З цією метою в приміщеннях залишають максимум вільного простору, щоб нічого не заважало пересуванню. Дизайнери рекомендують використовувати тільки найнеобхідніші меблі, які доповнюють інтер'єр, а не перевантажують його. Велику простору кімнату не слід дробити на дрібні зони, нехай відчуття свободи і простору наповнює її.

Головний принцип, що втілює еко стиль в інтер'єрі, полягає в застосуванні різних природних матеріалів. Підбирайте для своєї квартири натуральне дерево, бамбук, натуральний текстиль, кераміку. Якщо є можливість - використовуйте предмети, що були у вжитку. Цей принцип діє і для оздоблювальних матеріалів, і для меблів. Категорично варто відмовитися від явної синтетики і продуктів хімічної промисловості.

Прикраса стін кучерявими ліанами - ознака високого класу еко стилю. Створити «зелену стіну» під силу лише досвідченим квітникарям. Можна спробувати створити таке диво в своїй квартирі, поселивши природу під одним дахом з собою. Доповнити інтер'єр можна великими живими квітами в діжках. Бажано, щоб вони мали гарний доглянутий вигляд. Хтось із мешканців будинку повинен піклуватися про них - вчасно поливати і обприскувати рослини

Еко стиль в інтер'єрі оптимальний для тих, хто прагне почувати себе ближче до природи в умовах квартири у великому місті.

В еко стилі не місце пластику і полімерів, небажано також використовувати фарбування, в кращому випадку, можна застосувати грунтовку, морилку і лак.

Всупереч розхожій думці, сучасні високі технології невіддільні від екологічного стилю, адже вони спрямовані на збереження і гуманне поводження з природними ресурсами, наприклад, пральні і посудомийні машини економно витрачають воду і електроенергію.

Чистота матеріалів, прості лінії і форми є основними для еко-стилю.

Розглянемо основні моменти реалізації еко стилю в інтер'єрі.

Основні етапи реалізації еко-стилю

Кольорова гамма.

Екологічну спрямованість стилю задають, перш за все, кольори, використовувані при обробці. Як правило, це ті відтінки, які ми зустрічаємо в природі: пісочний, земляний, трав'яний, хвойний, теракотовий, блакитний, білий. Виключені тільки «кислотні» відтінки і різкі колірні поєднання. Вони недоречні в подібному дизайні - адже інтер'єр в еко-стилі сприяє відпочинку, розслабленню, все повинно сприяти цьому.

Освітлення.

Як можна більше природного освітлення - ось обов'язкова вимога екологічного інтер'єру. Якщо його недостатньо - необхідно додавати штучне підсвічування. Світильники в дизайні можуть бути «непомітними» - вбудованими, що створюють світловий потік, що доповнює світло з вікон, а також декоративними - з абажурами з текстилю, рисового паперу або лози.

Вибираючи світильники для квартири в спеціалізованому магазині, відмовтеся від ідеї прикрасити стелі величезною люстрою на кілька ріжків з кришталевими підвісами. Вона не підійде для стриманого природного інтер'єру. Зверніть свою увагу на точкове підсвітки, звисаючі плафони циліндричної форми. Дуже добре виглядає приховане галогенове підсвічування. Воно точно і невимушено підкреслює еко дизайн інтер'єру.

Планування 

Головне завдання при реалізації еко стилю в інтер'єрі - створити максимально вліьний простір, кожна деталь якого являється важливим елементом дизайну. Системи зберігання та меблі не повинні перешкоджати вільному проходу. В пріоритеті шафи закритого типу і полиці вмонтовані в стіни нішами.

Вітальня в еко-стилі

Меблі.

Поставте дерев'яні меблі - мається на увазі справжнє дерево, а не всюдисущі ДСП. Меблі, кухня, обов'язково повинна мати прості форми і лінії. Химерність і помпезність меблів - це вже інший стиль. В кольорах фасадів гарно виглядають вибілені тополя і дуб в поєднанні з темно-коричневим венге. Якщо ці тони Вам не до душі, можете вибрати будь-який інші відтінки дерева, їх теж можна красиво і зі смаком застосовувати в інтер'єрі.

Ще один приємний еко-матеріал - ротанг, плетені з нього меблі виглядає особливо добре на кахельної поверхні підлоги. Плетені меблі є різних форм і відтінків. Все залежить від Вашого смаку і побажань.

На кухні і в ванній кімнаті стиль зададуть стільниці з текстурою мрамора чи дерева.

Матеріали. 

Основу еко-інтер'єру становлять натуральні матеріали і природні відтінки. Світлі однотонні стіни і підлога візуально розширять простір, додадуть в нього більше повітря. Допустимі і акценти, але вони не повинні порушувати загальний баланс кольору. Важливо використовувати натуральні матеріали з яскраво вираженою фактурою, яка підкреслює їхню природність. Намагайтесь уникати підробок та імітацій. Підлога може бути виконана з масивної інженерної дошки, мармуру або сланцю. Натуральний камінь також часто замінюють керамогранітом.

Текстиль. 

Текстильне оформлення повинно бути помірним і простим. Використовують натуральні тканини - льон, бавовну, а також рогожку. Вікна по можливості не завішують. Так вони більше пропускають природного світла. Якщо є необхідність закривати їх від чужих поглядів, спробуйте підібрати штори простого дизайну - рулонні, японські і римські.

Натуральні тканини, які використовують в оформленні еко-інтер'єрів, не бувають яскравих кольорів. Еко-стиль представляє собою спокійні тони, частіше світлих пастельних відтінків.