Борошниста роса

Борошниста роса

Борошниста роса - як розпізнати?

Борошниста роса (мучниста) – грибкове захворювання, викликане різними видами поверхневих грибків. Може з'являтись як на кімнатних рослинах, так і на рослинах, що ростуть у відкритому грунті.

Це захворювання широко поширене і викликається грибком Sphaerotheca pannosa. Якщо на листках і квітках видно невеликі борошнисті плями, то хвороба якраз починає розвиватися. Багато просто стирають ці плями, але це не допоможе, тому що вони з'являться знову і вже більшого розміру, а колір буде сірим насиченим. Через деякий час колір стає більш бурим, коли грибок стане більш щільним. Наліт може утворюватися як на верхньому, так і на нижньому боці листка.

Борошниста роса викликається грибком Sphaerotheca pannosa
Борошниста роса викликається грибком Sphaerotheca pannosa

Рослина перестає рости, обсипаються квітки і бутони, листя в'януть, сохнуть і обпадають. Борошниста роса найкраще розвивається, якщо повітря в приміщенні досить тепле - 18-20 градусів, і при високій вологості повітря - від 65% до 80%.

Причини появи борошнистої роси

Борошниста роса - це захворювання викликається грибком, який часто живе в грунті, але проявляє він себе тільки за певних умов:

  • при підвищеній вологості і температурі близько 25 ° С;
  • при різких перепадах температури
  • при великому вмісті азоту в землі;
  • при густій ​​рослинності;
  • при недотриманні поливного режиму.

Наприклад, не слід часто поливати квіти до того, як просохне верхній шар грунту. Або пересушувати грунт, а потім заливати великою кількістю води. Подібні дії призводять до ослаблення імунітету і наступному зараженню.

Мучниста роса запускає повільний процес загибелі рослини
Мучниста роса запускає повільний процес загибелі рослини

Зараження рослини грибком запускає повільний процес загибелі. Симптоми при цьому такі: пожовтіння і опадання листків, зупинка розвитку бутонів, які не цвітуть.

Як позбутись борошнистої роси

Народні засоби боротьби з борошнистою росою

Існує безліч народних засобів від борошнистої роси, але ми розглянемо найефективніші з них:

  1. Розчин з харчової соди і господарського мила - 0,9 л води додають 4 г харчової соди і невелика кількість мила (мило служить клейковиною). Отриманою сумішшю слід обприскувати рослину так, щоб вона потрапляла з обох сторін листя. Обприскувати потрібно не більше двох разів на тиждень.
  2. Лікування за допомогою сироватки. Звичайну молочну сироватку потрібно розвести у воді в пропорціях 1:10. При попаданні на листя, такий розчин створює плівку, яка ускладнює дихання міцелій, а рослина отримує додаткові поживні речовини. Проводити обприскування слід кожні три дні протягом 12 днів.
  3. Лікування попелом. Для приготування розчину береться 100 г попелу і розмішується в 1 л гарячої води. Отриману суміш настоююь близько тижня. Потім рідину переливають в інший чистий посуд, додають трохи мила і розмішують. Обприскувати таким розчином бажано щодня впродовж 3-4 днів. А попіл, який залишився розмішують водою, і поливають рослину.
  4. Розчин з гірчиці. У відро теплої води додають 2 ложки гірчичного порошку, розмішують і дають настоятися добу. Цим розчином можна як обприскувати, так і поливати. Обприскувати потрібно через день протягом одного тижня.
Борошниста роса на фіалці
Борошниста роса на фіалці

Хімічні препарати для боротьби з борошнистою росою

Хімічні препарати від борошнистої роси слід застосовувати лише при сильному ураженні хворобою.

Найбільш діючими фунгіцидами прийнято вважати: «Топаз», «Фундазол», «Швидкість», «Вітарос», «Амістар».Захистити ваші рослини від грибкових та бактеріальних хвороб вам також допоможуть такі фунгіциди як: «бруньках», «Алірін Б», «Абіга-Пік», «Гамаір», «Строби». Обробку фунгіцидами слід проводити, дотримуючись інструкції, яка йде з препаратом, і дотримуючись техніки безпеки. Подібні препарати зберігати в розведеному вигляді не можна.

Такі біологічні засоби, як Біофунгіциди застосовуються для того, щоб захистити рослини від грибкових захворювань. Вони містять живі бактеріальні культури, здатні придушити розмноження хвороботворних грибів. У зв'язку з тим, що дані препарати є безпечними з точки зору екології, їх дозволяється застосовувати не тільки під час цвітіння, а й в період дозрівання плодів. Однак вони менш ефективні, ніж фунгіциди, і тому обробку рослин треба проводити досить часто.

Мучниста роса на троянді
Мучниста роса на троянді

Профілактика появи борошнистої роси

Щоб це захворювання не підкосило здоров'я рослини, не зайвим буде щомісяця запилювати рослинe сірrj. протягом літа. Ризик захворювання значно підвищиться, якщо рослинe перегодувати азотистими добривами, особливо в період появи та розкриття бутонів. Щоб зміцнити імунітет, слід проводити підгодівлю калійними або фосфорними добривами. Приміщення, бажано, частіше провітрювати, але акуратно, щоб рослинe не протягло холодним повітрям.