Алое - догляд розмноження

Алое – догляд, пересадка та розмноження

Особливості алое

Алое (Aloe) рід сукулентних рослин, представник сімейства Лілійні. Цей рід об'єднує близько 260 видів. Родом рослина з Африки, а точніше, з найбільш посушливих її регіонів. Справа в тому, що алое відрізняється високою стійкістю до посухи.

Листові пластини алое, що входять до складу розетки, ростуть від кореня, найчастіше вони м'ясисті. Існують види, у яких на листі є шипи а є і такі, у яких їх немає. У частині видів на поверхні листя присутній восковий наліт.

Під час цвітіння кущ прикрашають квіти червоного, жовтого або оранжевого забарвлення. Форма суцвіття в залежності від виду може бути гроновидного або метельчатой, найчастіше квітки дзвонові або трубчасті.

Частина видів має цілющі властивості, тому їх використовують в нетрадиційній медицині. Сік алое допомагає швидше вилікувати гнійники і опіки. Він також використовується для виготовлення масок, тому що має відновлювальні та омолоджуючі властивості. Листя використовують для отримання речовини, що має проносний ефект.

Алое (Aloe) рід сукулентних рослин
Алое (Aloe) рід сукулентних рослин

Одне з найпопулярніших в народній в медицині рослин - алое. Багато видів суккулента дійсно мають лікарські властивості, це і пояснює його перевага серед інших рослин. Незважаючи на те, що в природі існує близько 300 видів рослини, в домашніх умовах можна виростити тільки кілька видів алое - столітник, алое вера, остисте алое і строкате.

Рослина вимагає належної турботи. Перш ніж пересадити алое в горщик, необхідно розібратися, як в домашніх умовах доглядати за рослиною.

Поради по догляду

Полив. Протягом вегетаційного періоду полив алое проводять відразу ж після того, як просохне поверхня грунту в горщику. У зимовий час полив повинен бути більш рідким, проте не можна допускати пересушування землі. Під час зволоження субстрату стежте за тим, щоб рідина не потрапляла всередину листової розетки, тому що це може привести до загнивання стовбура, а це в свою чергу може загубити кущ.

Освітлення. Найкраще алое приживеться на підвіконні з південної або східної сторони. Це принципово, оскільки суккулент при хорошому освітленні буде відчувати себе найбільш комфортно. Однак краще стежити за тим, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені, інакше алое може отримати опік листя.

Вологість. Алое нормально росте і розвивається при будь-якій вологості повітря.

Грунт. Вибравши правильне місце, необхідно розібратися в тому, якого обсягу горщик забезпечить кращі умови для росту алое. Розрахувати діаметр досить просто: довжина листа і діаметр горщика рівні співвідношенню 2: 1, при цьому глибина горщика повинна бути невеликою.

Грунт для пересадки рослини краще придбати спеціальний - для сукулентів. Зверніть увагу на склад грунту, там не повинно бути торфу.

Підживлення. «Підгодовуйте» рослину з весни до осені, не більше одного разу на місяць. Коли кущ знаходиться в стані спокою, вносити в грунт добрива не потрібно.

Розмноження алое

Розмноження насінням

Виростити алое з насіння можна досить легко. Для початку на дні ємності роблять хороший дренажний шар, потім її заповнюють піщаною сумішшю і висівають насіння. Посів проводять в останні зимові або перші весняні тижні. Посівам забезпечують регулярний полив і провітрювання. Захищайте їх від прямих променів сонця, при цьому температура повітря повинна бути близько 20 градусів.

Пікіровку сіянців в індивідуальні ємності проводять тоді, коли їм виповниться 30 днів. Коли після пересадки пройде 3 місяці, рослинки потрібно буде пікірувати ще раз в більші ємності, після чого їм забезпечують такий же догляд, як і дорослим рослинам.

Розмноження алоє

Як розмножити алоє пагонами

Для розмноження алоє пагонами використовують таку ж грунтосуміш, що і для посіву насіння. Навесні або в перші літні тижні відокремте від батьківського куща молоденькі пагони, що ростуть від коріння, після чого їх садять в індивідуальну ємність. Після того як кущик дасть коріння і почне рости, йому забезпечують такий же догляд, як і дорослій рослині.

Пересадка алоє

Відповідний для вирощування алоє субстрат повинен складатися з дернового і листяного грунту, а ще піску (2: 1: 1). Для того щоб грунтосуміш була більш пухкою, її змішують з невеликою кількістю деревного вугілля і дрібних шматочків цегли.

Пересадку проводять тільки при необхідності, як правило, молоді кущі піддають даній процедурі 1 раз в пару років, а більш дорослі - 1 раз в 4 роки.

Пересадка алое

Шкідники та хвороби

Уважно стежте за тим, щоб на рослині не завелися шкідники - павутинний кліщ і щитівка. Якщо раптом алое наздогнала така біда, необхідно обприскати рослину розчином з господарського мила або слабким розчином оцту.

Рослина може захворіти лише в тому випадку, якщо за ним неправильно доглядати. Найбільш часто воно страждає від гнилі, яка з'являється від надмірно рясного поливу.

Листя блякле і мляве.

Це може статися через надмірно частих поливів, коли поверхня почвосмеси не встигає просихати. Ще виною цьому може стати невідповідний субстрат.

Пагони стають витягнутими.

При мізерному освітлення кущ починає активно витягуватися, в результаті чого він втрачає свою декоративність. Щоб цього уникнути, рослину рекомендується підсвічувати лампами денного світла, таким чином збільшуючи тривалість світлового дня.

З'явилася гниль на пагонах і коренях.

На коренях гниль з'являється в результаті занадто частого або надмірно рясного поливу. А загнивання стебла найчастіше відбувається через те, що в листову розетку під час поливу потрапила рідина тим більше, якщо в кімнаті прохолодно. Виберіть для алое найбільш підходящий режим поливу, зріжте все уражені частини куща і пересадити його в свіжий субстрат.

Кінчики листових пластин стають коричневими.

Ця рослина досить невимоглива до вологості повітря. Але якщо повітря буде надмірно сухим, тоді буде потрібно підвищити його вологість. Через дуже мізерного поливу на кромці листових пластин можуть утворитися коричневі цятки.

На листі з'явилися цятки темного кольору.

Кущ слід берегти від протягів, а ще йому може нашкодити сильний холод (нижче 8 градусів). Провітрювати кімнату слід регулярно, проте квітка повинна стояти в такому місці, яке буде захищене від протягів.