Кімнатні рослини, що очищують повітря

10 кімнатних рослин, які очищують повітря в домі

Кімнатні рослини для очищення повітря в домі

Всі ми знаємо наскільки забрудненим повітрям ми дихаємо. Особливо це стосується міст, де велика кількість транспорту, де є промислові зони та відсутнє озеленення. Але вченими вже доведено, що забруднення повітря в приміщеннях, так сказати "за закритими дверима" в декілька разів перевищує забрудненість вуличного повітря. Так, нажаль у приміщення в яких ми знаходимося основну частину свого часу, завжди присутні речовини, які надають згубний вплив на здоров'я людини. Вони здатні накопичуватися в організмі і порушувати діяльність імунної, дихальної, серцево-судинної та інших систем. Як правило, це хімічні сполуки, що виділяються після будь-яких ремонтних робіт, з фарби, клею, гуми, пластмаси, лінолеуму чи паркету а також з комп'ютерної та побутової техніки, меблів, килимів та ін. До шкідливих хімічних сполук, які впливають на наш організм в нашій же оселі відносяться: формальдегід, бензол і трихлоретилен. Крім цього, в повітрі можуть бути присутніми шкідливі гази, різні алергени, нікотин та ін. Допоможуть в боротьбі за якість повітря наші зелені кімнатні улюбленці. Багато рослин вміють очищати повітря будинку, збираючи пил, сліди задимлення і інші частинки і важкі з'єднання, небезпечні для здоров'я. Отже, які ж кімнатні рослини є найкращими очищувачами повітря в приміщеннях?

Спатифіллум

Спатифіллум зустрічається також з назвою «жіноче щастя». Завдяки своїм широким густим листочкам, і навіть своїй незвичайній квітці рослина здатна справлятися з безліччю токсинів, таких як бензол, чадний газ, формальдегід і аміак. Спатифіллум також має властивість підвищувати вологість повітря та очищувати повітря від пилу. Тому важливо влаштовувати для квітки душ та протирати листки від пилу.
Спатифіллум
Спатифіллум

Хлорофітум.

Ця кімнатна рослина дуже добре поглинає вихлопні гази. Тому хлорофітум просто необхідний тим, хто живе на першому або другому поверсі або ж неподалік від дороги. Також хлорофітум справляється з продуктами спалювання газу. Тому рекомендується розташовувати квітку на кухонному підвіконні, поблизу газової плити.
Хлорофітум
Хлорофітум

Фікус.

Ці рослини дуже добре очищують повітря від пилу і отруйних сполук, що виділяються меблями та пластиковими предметами, такими як формальдегіди, бензол та аміак. Зокрема це Фікус Бенджаміна та Фікус каучуконосний.
Фікус
Фікус

Алоє.

Алоє не тільки має лікувальні властивості, і широко використовується у народній медицині але є й дуже хорошим очисником повітря у кімнаті. Алоє поглинає до 90% формальдегіду, що виділяється всередині приміщення. Відомо також, що листя алоє виділяють велику кількість фітонцидів, які впливають на організм людини. Під їх впливом зміцнюється імунітет людини, поліпшуються процеси мислення.
Алоє
Алоє

Драцена

Драцена також одним з найкращих очисників повітря в домі. Так як дана рослина поглинає в себе близько 70% шкідливих речовин з повітря таких як формальдегід, ксилол, бензол і трихлоретилен, і знешкоджує їх.
Драцена
Драцена
Особливо необхідна драцена в кімнатах, вікна яких виходять на проїжджу частину.

Сансевієрія, або «тещин язик»

Сансевієрія поглинає оксиди азоту і формальдегіди. Є вдалим вибором для будь якого приміщення - підійде як для дитячої кімнати так і для кухні. Сансевієрія здатна позитивно впливати на імунітет людини і захищати від токсинів, які виділяються лінолеумом і синтетикою.
Сансевієрія, або «тещин язик»
Сансевієрія, або «тещин язик»

Герань або пеларгонія.

Герань містить корисні ефірні масла, що заспокоюють нервову систему і нормалізують сон. Аромат герані знімає нервову напругу, допомагає при неврозах і стресах. Рослина також бореться з різними шкідливими мікроорганізмами, «стерилізуючи» навколишнє повітря. Вона вбиває стафілококи і стрептококи, а ще вбирає чадний газ і вологість, відганяє міль та мух.
Герань
Герань

Сциндапсус

Сциндапсус очищає повітря від бензолу за рахунок свого великого листя.
Сциндапсус
Сциндапсус

Диффенбахія.

Диффенбахія бореться з небезпечними речовинами які виділяються з паркетної підлоги - ксилол і толуол. Також рослина ефективно поглинає формальдегід.
Диффенбахія
Диффенбахія

Шеффлера

Шеффлера найкраще вбирає в себе нікотин і смоли, які містяться в тютюновому димі. Потрібно не забувати раз на тиждень виносити шеффлеру на відкрите повітря, щоб вона віддала всі шкідливі речовини(на 2-3 год).
Шеффлера
Шеффлера